* Ενημέρωση

Καλωσορίσατε στο HellenicWave!
Πριν μπείτε στη διαδικασία εγγραφής θέλω να γνωρίζετε ότι δεν περιλαμβάνει υλικό που υπόκειται στη νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας (torrents ή links).
Το HellenicWave είναι ένα φόρουμ με τουριστικά και ενημερωτικά θέματα.

Author Topic: Παίρνεις τις ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ που χρειάζεται ο οργανισμός σου?  (Read 543 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fitbill

• Αρχάριο μέλος
  • *
    • Φυσική κατάσταση, υγεία και ευεξία
Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν εσείς παίρνετε τις απαιτούμενες ποσότητες ΒΙΤΑΜΙΝΩΝ που χρειάζεστε καθημερινά;;;;;

Η έλλειψη των βιταμινών μπορεί να οδηγήσει σε σημαντική δυσλειτουργία ολόκληρου του οργανισμού μας, γι αυτό και είναι σημαντική η πρόσληψη τους από την καθημερινή μας διατροφή. Οι βιταμίνες συμμετέχουν στη μεταφορά ενέργειας και στο μεταβολισμό των πρωτεϊνών, των υδατανθράκων και των λιπαρών ουσιών που προσλαμβάνουμε καθημερινά από τις διάφορες τροφές που λαμβάνουμε.

Έχω φτιάξει ένα σχετικό video για τις ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ στο YOUTUBE και πόσο σημαντική είναι η πρόσληψη τους!!!!

Σχετικό άρθρο του βίντεο: ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ
« Last Edit: 17 December 2016, 09:44:41 PM by fitbill »

Offline Andreas

• Διαχειριστής
Πολύ ενδιαφέρον άρθρο.
Νομίζω οτι σχεδον ολοι δεν παιρνουμε ολες τις βιταμινες εκτος απο οταν ειμαστε αρρωστοι, τοτε τις θυμομαστε.

Offline fitbill

• Αρχάριο μέλος
  • *
    • Φυσική κατάσταση, υγεία και ευεξία
Πολύ ενδιαφέρον άρθρο.
Νομίζω οτι σχεδον ολοι δεν παιρνουμε ολες τις βιταμινες εκτος απο οταν ειμαστε αρρωστοι, τοτε τις θυμομαστε.

Έτσι είναι, όπως τα λες. Τις θυμόμαστε όταν πάμε στο γιατρό και μας λέει ότι τις χρειαζόμαστε! Σε αυτή τη ζωή όμως η πρόληψη είναι η καλύτερη επιλογή .. όποτε η προσθήκη φρούτων και λαχανικών στην καθημερινή μας διατροφή, θα θωρακίσει καλύτερα τον οργανισμό μας.