* Ενημέρωση

Καλωσορίσατε στο HellenicWave!
Πριν μπείτε στη διαδικασία εγγραφής θέλω να γνωρίζετε ότι δεν περιλαμβάνει υλικό που υπόκειται στη νομοθεσία περί πνευματικής ιδιοκτησίας (torrents ή links).
Το HellenicWave είναι ένα φόρουμ με τουριστικά και ενημερωτικά θέματα.

Author Topic: Υποχρεωτική ηχορύπανση  (Read 497 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Andreas

• Διαχειριστής
Υποχρεωτική ηχορύπανση
« on: 29 December 2016, 12:14:49 PM »

Ομορφα τραγουδια μπορει να καταληξουν να ειναι ασχημα αν χρησιμοποιηθουν με λαθος τροπο.
Εξηγω τη σκεψη μου.
Καταρχην δεν θελω να προσβαλω κανενα φορεα για τη κινηση να βαζουν τραγουδια στους δρομους. Αλλα αν μενεις πανω ή κοντα στους δρομους αυτους τοτε τα τραγουδια αυτα γινονται ενοχλητικα οταν ακουγονται οχι μονο πολλες ωρες αλλα και πολλες μερες τα ιδια και τα ιδια χωρις δυνατοτητα να τα κλεισω ή να τα αλλαξω.
Πρεπει να βαλω καποιο καναλι τηλεορασης ή ραδιοφωνου για να καλυψω αυτη την ηχορυπανση;
Για καποιον που ερχεται και φευγει, τα τραγουδια αυτα ακουγονται θεικα. Αλλα οχι για οσους μενουν εκει και κυριως τους εργαζομενους στα μαγαζια.
Το ιδιο και χειροτερο ισχυει για τις μεγαλες επιχειρησεις οπως τα super markets για τους εργαζομενους.
Και το ξαναλεω η σκεψη μου εχει σκοπο να βαλει σε σκεψεις οσους ασχολουνται με το να προσφερουν ευχαριστηση με τη μουσικη.
Πραγματικα σας λεω οτι αισθανομαι οτι μου κανουν βασανιστηρια και αρχιζω και αντιπαθω αυτα τα Χριστουγεννιατικα τραγουδια.
Δεν εχω τη λυση αλλα νομιζω οτι 2 ωρες το πρωι και 2 ωρες το απογεμα ειναι υπεραρκετες και να υπαρχει αλλαγη τραγουδιων ακομα και αν δεν ειναι Χριστουγεννιατικα.
« Last Edit: 29 December 2016, 12:16:20 PM by Andreas »